Amerikan Curl oldukça zeki bir kedi ırkıdır. Diğer kedi cinslerine göre daha mantıklı ve duyarlı davranırlar. Asil bir duruşu vardır ve görünüşü ile çok beğenilir. Bulundukları çevredeki negatif enerjiyi alır ve pozitif enerji verirler. Bu kediler doğumlarından ortalama 2 yıl sonra ergenlik dönemine geçerler ve biraz huysuz olabilirler. Bu sürecin geçici olduğu ve zaman içerisinde karakterinin oturacağı unutulmamalıdır.

Amerikan Curl beslenirken hazır mamalar yemeyi çok severler. Kaliteli olarak alınan kuru mamalar ile beslenmesi sağlanabilir. Mamalar alınırken kedinin sağlık durumu ve yaşı göz önüne alınmalıdır. Kedinin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler mamanın içerisinde bulunabilir. Çene yapısı oldukça sağlamdır ve ısırıkları kuvvetlidir. Bu yüzden kendisine verilen sert bir yiyeceği ısırarak koparma konusunda güçlük çekmez.

Amerikan Curl ve Eğitim

Bu kedi bakım esnasında çok ilgi bekler. Onunla ilgilenildiği zaman olumlu olarak gelişme sağlayacaktır. Eğitimi esnasında ilgi bekler ve kendisine gösterilen ilgi kadar yanıt verir. Asil bir duruşa sahip olan bu kedi, meraklı oluşu ile de dikkat çeker. Ev içerisinde birçok farklı alana girecek ve keşfetmeye çalışacaktır. Merakı öğrenme yeteneğini tetikler ve birçok şeyi kolaylıkla öğrenebilir.

Karakteri

Amerikan Curl sevilmekten ve sevmekten çok keyif alır. Bu kedi kendisini sevdirebildiği zaman mutlu olur ve oyunlar oynamaya başlar. Yeni girmiş olduğu bir alana kolaylıkla adapte olabilir ve saldırganlık yapmazlar. Kendileri istediği zaman sevilmek isterler. Kendileri istemediği zaman sevilmek hoşlarına gitmez. Sahibi ile etkileşimde bulunarak sevgisini hissettirirler. Kucağına yatar ya da sahibine sürtünürler ve onu sevdiklerini belli ederler.

Evde bakılabilecek olan bir kedi cinsidir. Ev içerisinde çok iyi dost olurlar. Ev içerisinde yaşayan herkesle uyum sağlar ve uysallıkla yanıt verirler. Ancak kendi bulundukları ortamda başka bir hayvanın olmasını istemezler. Bulundukları ortamda tek olmadıkları zaman karakterlerinin dışına çıkabilirler. Bulunduğu evin tek kedisi olduğu zaman oldukça kolay bir şekilde bakılabilir.

Amerikan Curl Bakımı

Amerikan Curl tüylerinin uzunluğu belli olan bir kedi değildir. Birçok farklı çeşidi bulunduğu için uzun ya da kısa tüylere sahip olabilirler. Shorthair ve Longhair olarak tüy uzunlarına göre adlandırılırlar. Ancak uzun tüylü olan cinsi de oldukça kolay bir bakıma sahiptir. Tüyleri çok sık taranma istemez. Haftada bir olarak tüylerinin taranması ile kendisini iyi hissedecektir.

Bu kediler yemek yemeyi çok severler ve diş konusunda hassas olabilirler. Dişlerinin bakımı düzenli olarak sağlanmalıdır. Dişlerinin fırçalanmasından hoşlanmasa bile küçük yaşta bu alışkanlık edindirilmelidir. Amerikan Curl diş bakımı konusunda direnebilir ve kaçabilir. Bu konuda sahibinin tamamen sabırlı davranması gerekir. Tırnakları üç haftada bir kesilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen şekilde eşyalara zarar verebilirler. Tırnak kesme işlemine alıştırılmalı ve o esnada hareket etmemesi sağlanmalıdır.