Colorpoint Shorthair kedisi, tam anlamıyla konuşma delisi aynı zamanda son derece enerji dolu ve hareket kabiliyeti çok yüksek olan bir kedi türü olarak tanımlanmaktadır. Bu kedi ırkı iki farklı ırk olan American Shorthair ile Habeş ırkları çiftleşmesi ile doğmuş ayrı ve fazlasıyla özel bir kedi ırkıdır. Bu kedileri tanımlamak için kullanılabilecek birçok unsur vardır, bunlardan ilki ise kesin olarak konuşmak ve konuşmaya olan düşkünlükleridir.

Miyavlayarak kendilerini ifade etme yolunu seçen bu kediler insanlara ise fazlasıyla düşkün ve yakından alakalılardır. Lakin bu kediler diğer evcil hayvanlardan çok fazla hoşlanmazlar, ilginin sadece kendi üzerlerinde olmasını istedikleri için sahiplerinden ayrı bir önem beklerler. Bu ırk kediler için önemli bir diğer özellik ise elbette sahip oldukları dış görünüş yani fiziksel yapılarıdır.

Colorpoint Shorthair Kedisi Genel Irk Ve Yapı Özellikleri Nelerdir?

Asla tükenmeyen bir enerjiye sahip olan bu ırkın kedileri için oyun oynamak ise gün içinde durmadan ve sıkılmadan yapabileceği bir aktivitedir. Oyun oynama istekleri çok üst düzeyde olan Colorpoint Shorthair kedisi için bu oyunların sahibi ile oynanması ise asla tarif edilemeyecek bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Bu tür kediler çevrelerinde farklı hayvanlar görmektense asla hoşlanmazlar, evde tek evcil hayvan her zaman için bu canlılar olmalıdır.

Colorpoint Shorthair sahip olduğu bu bitmek tükenmek enerjiyi ise sürekli oalrak hareket ederek ve ev içinde dolanarak da yansıtmaktadır. Sahibini takip etmek, hemen onun yanına gelmek ve ona sürtünmek ise fazlaca yaptığı davranışlar içinde bulunmaktadır. Bir başka karakter özelliği ise sürekli olarak miyavlayarak sahibi ile konuşmaya çalışmasıdır, sahibinin onu dinlemesi ve ona karşılık vermesi ise bu kedileri o an için bir sevgi yumağı haline getirebilmektedir.

Colorpoint Shorthair Kedisi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Colorpoint Shorthair bakımında özen verilmesi ve ihmal edilmemesi gereken en önemli unsur bu kedilerin ağız ve diş bakımları olmaktadır. Colorpoint Shorthair kedisi genetik oalrak ağız içi ve diş enfeksiyonlarına açık bir kedidir, bu yüzden bu bakımların ve işlemlerin sürekli oalrak yapılması önemlidir. Tüylerinin yapısı gereği ise fazladan bir taranma veya bakım yapılması ihtiyacı da bulunmamaktadır.

Colorpoint Shorthair Kedisi Vücut Yapısı Ve Özellikleri Nelerdir?

Colorpoint Shorthair kedisi mavinin güzel ve oldukça etkileyici tonlarında göz renklerine sahip olan bir kedi türüdür. Yine tüyleri kısadır ama parlak ve yumuşak bir dokusu vardır. Arka bacakları ön bacaklarına göre daha uzun olan bu kedilerin genel bacak yapıları ise ince ve uzun bir yapıdadır. Orta büyüklükte ve yapıda olan bu kedi ırkı renk oalrak ise çoğunlukla kızıl ve lila tonlarında ki renklere sahip olmaktadır. Genel vücut şekli ise ince olmasına rağmen kasları ve kemikleri gelişmiş ve güçlü olabilmektedirler.