Honey Bear kedisi genetik kökeni itibariyle hiçbir kedi ırkına benzemeyen bir yapıya ve özelliklere sahip bir kedi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kedi de hem bir İran kedisi hem de bir Kokarca hayvanının genleri ve özellikleri bulunmaktadır. Yani bir kokarca geni taşıyan ilk ve tek kedi cinci bu tür olmaktadır. Bu özellikleri ise onların en ayırt edici ve en temel karakterize özellikleri olmaktadır.

Bu ırk kediler sayı olarak ise son derece azdırlar ve halen üzerinde yapılan araştırma çalışmaları da aktif oalrak devam etmektedir. Yapı oalrak sıcakkanlı, neşeli ve sevgi dolu bir kedi türü olan bu ırka mensup kediler evlerde bakım ve besleme içinde tam oalrak ideal kediler arasında gösterilmektedirler. Çocuklarla ve diğer canlılarla da çok fazla iyi anlaşabilen Honey Bear kedisi her türden aileyle uyumlu olarak yaşayıp, ev içine de hızlıca alışabilecek  çok özel ve nadide bir kedi türüdür.

Honey Bear Genel Irk Ve Yapı Özellikleri Nelerdir?

Hem fiziksel yapısı, hem görünümü hem de sahip olduğu harika özelliklerle çok güzel ve değerli bir kedi olan Honey Bear kedisi için söylenebilecek en etkili söz ise tam bir ev kedisi olmasıdır. Neşeli ve eğlenceli bir karakteri olan bu kedinin sahibine karşı duyduğu sevgi ise asla kolay tarif edilecek bir boyutta değildir. Bunun yanında sahibi ile ilgilenmeyi, onu takip etmeyi, hareketlerini kopya etmeyi de çok fazla seven bir kedidir.

Bu özellikleri bu tür kedilerin zeki ve akıllı olduklarının da en büyük ve gerçek delilleridir. Oyun konusunda da çok istekli olan Honey Bear kedisi, hem sahibiyle hem tanıdığı diğer kişilerle hem de tek başına oyuncaklarla oynamak konusunda da başarılı bir kedidir. Bu kedilerin çocuklarla olan iyi ilişkilerinin temelinde ise onlarında tam anlamıyla bir çocuk gibi olmaları ve çoğu hareketlerinde bunu yansıtmaları önemli bir sebep olarak görülmektedir. Bunun dışında evde yer alan diğer tüm evcil hayvanlarla da hemen dost olabilen bu türün kedileri, uyumlu ve yeri geldiği zamanda son derece sakin olabilmektedirler. Bütün bu özelliklerinin üstüne eğitime açık olmaları ve algılama yetenekleri de eklenince zaten bir ev neden uygun oldukları da açıkça ortaya çıkmış olmaktadır.

Honey Bear Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bu kedilerde de bakım için en önemli nokta oldukça uzun olan tüylerinin düzenli olarak bakımlarının yapılması konusudur. Bu unsur son derece önemlidir, çünkü Honey Bear kedisi uzun ve birbiri içine dolanabilecek tüylere sahiptir ve tarama işlemi yapılmazsa bu durumda tüyleri sağlıksız bir forma kavuşabilirler. Bu yüzden bu kedi türlerinde tarama ve fırçalama işlemlerinin özellikle yumuşak fırçalar yardımı ile her gün düzenli oalrak yapılması gerekmektedir. Bunun dışında ise belirli bir veterinere belirli zamanlarda götürmek ve tüm kontrollerini yaptırmak ise yine bir bakım rutini olması gereken başka önemli bir konudur.

Honey Bear Vücut Yapısı Ve Özellikleri Nelerdir?

Bütün sempatikliği ve çocuksu tavırlarına rağmen Honey Bear kedisi büyük ve cüsseli kedi sınıflaması içinde yer almaktadır. Ayrıca uzun ve yumuşak tüyleri ise onun en temel özellikleri arasında yer alan fiziki unsurlarında biridir. Bir ölçüde kısa bacaklara ama büyük sayılabilecek bir kafa yapısına sahip olan bu kedilerin gözleri ise farklı ve değişik renklerde olabilmektedir. Aynı göz renkleri gibi tüylerinin rengi de farklı renkler arasında değişiklikler gösterebilen bir özelliğe sahiptir.