Korat kedileri karakteristik olarak en belirgin özellikleri aşırı sevgiye aç olmaları olarak dikkatleri çekiyor. Her an size mutlu etmek isteyen bir canlı olarak sürekli peşinizde koşabilir. Her şeyden önce kucağınıza almamanız gerektiğini öğretmelisiniz. Bu cinsin tüyleri çok fazla dökülür. Hal böyle olunca bakımı da bir hayli zor olacaktır. Gerekli bakımlarının yapılması tüy dökülme problemlerini önleyecek olduğu gibi, sizlerin bu dertlerden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Genel anlamda özelliklerine bakıldığı zaman yalnızlıktan nefret ettikleri ilk göze çarpan durum olacak. Eğer sahiplenecek kişilerin sürekli dışarıda olması gerekiyorsa yanlarında bir eşlerinin olmasına özen gösterilmesi gerekir. İlla kendi cinsleri ile anlaşacaklar diye bir kaide de yer almıyor. İnsan, kedi, köpek asla fark etmez. Her canlı ile uyumlu bir yapısının olması, yanında hangi tür yer alırsa alsın çok rahat anlaşmasına etki edecektir.

Özelliklerinin çok ılımlı noktalardan oluşması sahiplerinin son derece rahat etmesine yardımcı olacaktır. Çok güçlü bir hafıza yapısı yer aldığı için komutları çok rahat anlayacak, bu sayede istenen eğitimi rahat alacaktır. Koku duyuları çok gelişmiştir. Bu yüzden onların ilgisini çekecek en ufak bir şey olsun, kokuları takip ederek nerede olduğunu rahat bir şekilde bulabilirler.

Korat Kedileri Eğitimi

Korat kedilerin eğitimi diğer kediler kadar kolay olacaktır. Zeka seviyelerinin oldukça yerinde olması, bu noktada verilen komutları çok rahat bir şekilde anlamalarına yardımcı olacaktır. Kediler bir de bebeklik zamanlarında sahiplenildiyse her şey daha kolay olacaktır. Yavru kediler ile bağ kurmanın daha kolay olması istenen eğitimin o denli hızlı verilmesine yardımcı olacak.

Korat kedilerine eğitim verirken koku hassasiyetleri ön planda tutulmalı. Onları teşvik etmek adına yaş mamalar ile gerekli eğitim sağlanabilir. Her başarısı ile ödüllendirilebilir ve onların daha istekli olması sağlanabilir. Zaten zeka seviyelerinin çok yüksek olması ve sahiplerine karşı oldukça düşkün yapısının bulunması, bu noktada sürecin daha hızlı olmasını sağlayacak. Tabi ki her şeyde olduğu gibi eğitim sırasında da sevgi ve anlayış ile yaklaşmak gerekir.