Nebelung kedilerinin karakteristik özellikleri incelenecek olduğu zaman mavi Rus kedileri ile çok benzer olduğu gözlenecektir. Onlar kadar ılımlı oldukları gibi onlar gibi yalnızlıktan da nefret ederler. Genel anlamda ben merkezli olan bu kediler sahiplerine istedikleri şeyleri rahat bir şekilde yaptırabilir. Üstün bir zeka seviyelerinin yer alması, insanları hayretlere düşürecek kadar dikkatleri çeker. Az önce de dediğimiz gibi biraz ben merkezli olması, yukarılarda yer almaktan hoşlanmasına neden olur. Bu yüzden genel anlamda dolap üstleri gibi yerlerde yatmayı tercih ederler. Başka kedi ve köpeklerle geçinmesi anlaşması kadardır. Oyunculuk kabiliyeti yüksektir. Dikkat ve ilgi çekme konusunda başarıdır. Konuşkandır avcılık özelliği gelişmiştir. Aktiviteleri çok fazladır. Bağımsızlığı ise yüksek noktalardadır.

İnsanlar ile çok sıcak ilişkiler kurmak konusunda başarılı oldukları gibi, diğer hayvanlar ile de bu bağı kurarken çok başarılıdır. Böylece evde illa tek bir kedi beslenme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Görünümlerinde atletik bir yapı vardır. Kas yapıları sayesinde çok yüksek yerlerde olmaya bayılır.

Nebelung Bedensel Özellikleri

Kedilerin en belirgin özelliklerinden birisi de geniş boyutlarda yassı ve düzdür. Dolgun tüyleri vardır. Yuvarlak gözlere sahiptir. Küçük sevimli bir ağzı vardır. Belirgin bir burnu bulunur. Kulakları geniş ve diktir dışarıya doğru hafif dönüktür. Tüyleri çift kat olmasından dolayı oldukça görkemli duymaktadır. Vücut hatları pek belli olmaz sayıları sayesinde ön ve arka ayakları ise kemikli ve kaslı yapıdadır. Tüylere orta uzunluktadır. Musluktan su içmeyi çok sever bir özelliği bulunabilir. Atılan objeleri yakalayıp getirmekten de oldukça hoşlanırlar. Renk seçenekleri bayağı bir fazladır. Renk tonları parlaktır. Sade tüylere sahiptir. Fakat çok sık tüylerinin yer alması bir hayli dökülmesine neden olacaktır. Bu yüzden ölü derilerin alınması için haftada bir iki kez fırçalama yeterli olacaktır.

Kedi Eğitimi Nasıl Olur?

Nebelung kediler genel anlamda çok zeki hayvanlardır. Hal böyle olunca eğitimleri de bir o kadar kolay olacak. İstenen komutları rahatlık ile algılayacak ve eğitimleri kısa sürede tamamlayacaktır. Tabi ki bu noktada kedilerin yavru olması daha çok yardımcı olacaktır. Yavru kediler ile iyi bir bağ kurduktan sonra, istenilen şekilde eğitilebilecek ve böylece eve adaptesi rahatlık ile sağlanacaktır.