Ragamuffin kedileri tür ve ırk olarak ise yine son derece özel ve cins bir kedi ırkı olan Ragdoll kedisinden gelmektedir. Bu kedinin ortaya çıkışı ise daha ziyade Ragdoll cinsi üzerine yapılan bazı çalışmalar sırasında ve bilinçsiz bir şekilde olmuştur. Fakat bu kedi türü hemen bütün özellikleriyle, fiziki görüntüsüyle, huy ve karakter yapısıyla çok kaliteli ve tam anlamıyla üst düzey bir kedi ırkı olarak kabul görmektedir. Özellikle bu cinsin yavruları güzellikleri, sevimlilikleri ve müthiş görünüşleriyle çok güzel olmaktadırlar.

Yine ırkın karakteristik özelliklerinden birisi ise oldukça uzun süreler içinde gelişim göstermeleri yani bebeklikten çıkıp yetişkinliğe geçebilmeleridir. Temel özelliği ise fazlasıyla sakinlik ve naiflik olan bu kedi cinsi ayrıca insanlara karşıda her zaman sıcak, sokulgan ve sevgi doludur. Özellikle hareket ederken sergilediği asil duruş ise onu tanımlayan ve oldukça ön plana çıkartan çok temel özelliklerinden bir tanesidir. Ragamuffin kedisi bulunduğu ortamda herkes tarafından hemen ilgi odağı olabilecek kadar farklı, elit ve fazlasıyla güzel bir kedidir. Bu özel cins kedinin popülasyonu ise son derece sınırlı sayılarda bulunmaktadır, yani çok ender bulunabilen bir kedi türü olmasıyla da ayrı bir fark oluşturmaktadır. Bu kediye sahip olmanın yolu ise hem oldukça uzun hem meşakkatli hem de maddi olarak biraz külfetli olabilmektedir.

Ragamuffin Kedileri Genel Irk Ve Yapı Özellikleri Nelerdir?

Sakinlik, sevilme isteği ve bu isteği sürekli olarak belirtmesi ve elbette hareketlerinde ki estetik ve nezaket bu kedi türü için oldukça temel olan yapı özellikleri arasında yer almaktadırlar. Bunların dışında Ragamuffin kedileri kelimenin tam karşılığı olarak kucak hastası olan ve kucakta yatmayı, oturmayı her şeyden daha fazla seven bir kedidir. Ayrıca bu ırka mensup olan kediler ve sahipleri arasında ki ilişkilerde son derece özel ve kuvvetli bağlar içermektedir. Sahibine her kendisini sevdirmek isteyen Ragamuffin için ev içinde ki en ideal ve en sevdiği bulunma yeri ise kesinlikle sahibinin kucağı olmaktadır.

Temel olarak sevgi gösterileri ve yakın ilgileri sadece sahibiyle de sınırlı kalmayan bu kediler, evde yaşamayan yabancılar eve geldikleri zaman onlara da aşırı derecede sevgi ve ilgi gösterebilirler. İnsanların kucaklarına çıkmak, hatta çoğu zaman bu eylemi atlayarak yapmak ise ayrıca çok sevdikleri bir sevgi gösterme biçimi olarak ifade edilmektedir. Yine oyun oynamayı çok seven Ragamuffin kedisi ev içinde dikkat çekmek için hareketler yapabilir, zaman zaman da koşup, oyunlar oynayabilir. Fakat en favori hareketi ise sahibi olarak tanımladığı kişinin karnına yatarak onunla miyavlama şeklinde konuşmak olmaktadır. Çok konuşkan bir kedi türü olan bu cins kediler aynı zamanda sosyal yönleri de fazlasıyla gelişmiş olan canlılardır. Farklı türde hayvanlarla son derece iyi anlaşıp, onlarla farklı oyunlar oynama konusunda da fazlasıyla başarılı bir kedi türüdür. Tırmanma ve zıplama konusunda da çok başarılı bir kedi olan Ragamuffinler, çocuklarla ve bebeklerle de her zaman güzel ve eğlenceli zamanlar geçirebilirler. Zekâsı ise kesinlikle normal değerlerin çok üstündedir ve her açıdan eğitime açık bir kedi cinsidir.

Ragamuffin Kedisi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ragamuffin kedisi için bakım konusunda ki en önemli detaylardan biri uzun ve yoğun olan tüylerinin düzenli olarak en az hafta da 3 ya da 4 kere taranarak bakımının yapılmasıdır. Bu kedi için, kedinin cilt sağlığı ve genel durumu açısından çok fazla yaralı olan bir bakım olmaktadır. Çünkü dökülen ve vücudu üzerine yapışan tüyler zaman içinde Ragamuffin kedisi üzerinde kalır ve derisinin gözeneklerini kapatabilir. Ayrıca temizlik bu nadide tür için çok önemli bir detay noktasıdır. Mama ve su kapları sürekli olarak temiz tutulmalı ve konumları da düzgün olmalıdır.

Ragamuffin Kedisi Vücut Yapısı Ve Özellikleri Nelerdir?

Vücut tipi ve boyutları oalrak Ragamuffin kedisi büyük kediler sınıfında değerlendirilmektedir. Tüylerinin yapısı, yumuşaklığı ve enfes renkleri ise onun güzelliğinin önemli birer parçasıdır. Kısa bir boyuna sahip olan bu ırkın kedilerinin başları ise vücut büyüklükleri ile orantılı bir büyüklüğe sahiptir. Çene yapısı, kemikleri, kas dokusu son derece sağlam ve yine oldukça güçlüdür. Ragamuffin kedisi genel olarak ise, mavi, yeşil, altın ve kehribar renklerde olabilen gözleriyle de dikkat çeker.