Singapur kedileri oldukça narin ve uysal yapısının yanı sıra dış görünümü ile de birçok kişinin dikkatini çekiyor. Ortalama olarak 2 kg civarı gelen bu kediler minyon yapıları sayesinde, ülkenin en küçük kedisi olarak kabul ediliyor. Çok küçük ve hafif bir kedidir. Oval gözleri kediye çok tatlı bir hava katmaktadır. Singapur kedilerin gözleri bedenlerine göre çok büyüktür. Bu da kedilerin gözlerinin vücutlarında daha çok önde olmasını sağlıyor. Oval biçimli gözleri altın renkli, ela ya da yeşil olarak değişebiliyor. Kulakları da yine bedenlerine göre oldukça büyüktür. Kuyruklarında vücutlarında biraz kısadır. Doğdukları zaman uzun tüyleri vardır. Ama yaşını aldıkça belirli bir zaman sonra dökülürler.

Singapur Kedilerinin Genel Özellikleri

Singapur kedileri birçok özellikleri ile dikkatleri çeker. Bunların neler olduğuna gelin beraber bakalım: Singapur kedilerinin çocuklarla arası çok iyidir. Bu sayede eğer çocuklu evlere kedi sahiplenilecekse gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Evde yer alan çocuklar ile arasında çok özel bir bağ kuracağı kedin. Zekası da üst seviyededir. Bu sayede verilen komutları rahat bir şekilde anlayacak, eğitimleri çok hızlı ilerleyecektir. Hareketlilik çok fazladır. Hal böyle olunca kilolu olan bir Singapur kedisine rastlamak neredeyse imkansız bir hal alıyor. Her zaman yavru bir kedi görünümde olması herkesi kendisine hayran bırakmasındaki en büyük etkidir.

İlerleyen yaşlarda tüy dökmesi ise evde bakımların daha kolay sağlanmasına olanak sunuyor. Yapısal olarak bakıldığı zaman sahipleri ile arasında gerçekten çok özel bir bağ vardır. Normal kedilere göre sahiplerine daha düşkün bir yapısının olması, adeta onların peşlerinden ayrılmamasına yardımcı oluyor. Genel anlamda ev ortamlarında rahat bir şekilde yaşamlarına devam edebildikleri gibi, bahçe ortamlarında da yer alabilirler.

Oldukça narin olan Singapur kedileri sadece kendi cinsleri ile değil, tüm hayvan türleri ile rahat bir şekilde anlaşabiliyor. Bu sayede evde birden fazla hayvanları olsun isteyen kişiler, rahatlıkla kedilerinin yanlarına farklı bir hayvan da sahiplenebiliyor. Bakımı sırasında belirli noktalara dikkat etmek yeterli olacak. Düzenli olarak aşıları yaptırılan ve veteriner kontrollerine götürülen kedilerde sağlık sorunları pek meydana gelmez. Bu sayede sağlıklı ve rahat bir hayat yaşamaları sağlanır. Hayatlarının stabil bir şekilde devam etmesi onlara bir hayli keyif verecektir. Belirli saatlerde oyunlar oynanması, belirli saatlerde mama verilmesi daha mutlu olmalarına yardımcı olacak.